Pamiętanie cenne jak życie

 

zrzut-ekranu-2016-11-01-o-08-25-55

Zaduma nad losem, życiem. Refleksje o zmarłych, bliskich i dalszych. Jesień wyrywa z pamięci nostalgię, przywołuje wspomnienia i wyciska łzy. Jesteśmy, by pamiętać o tych co odeszli; tragicznie i zwyczajnie, bardzo wcześnie, nagle, wywołując straszny ból. Serce ma każdy tylko jedno, jednak musi ono czasem wytrzymać dramatyczne chwile, nie do pogodzenia. A często nigdy!

Pamiętanie bywa czasem modlitwą, niemiłosiernie kłującą, przenikającą do wnętrza i krąży pytanie dlaczego tak się stało. Musiało tak być? Los bywa okrutny w swoich decyzjach, wyborach a pogodzić się z bólem nie jest łatwo. Bardzo trudno.

Dzień Zmarłych i Zaduszki otulone są kwiatami pamięci, owiane światełkami zniczów, więc wspominamy i nie zapominamy tego, co przeżyliśmy razem z tymi, którzy odeszli z ziemskiego świata, Gdzieś zniknęli hen, daleko ale przecież zostawili w naszych sercach cząstkę swojego życia, którego nam brakuje codziennie i od święta.

Spadają z wiatrem kolorowe liście z drzew, szurają pod butami, ktoś gra Vivaldiego. Smętnie. Żal ma przykre i nagłe nawroty, niby taka zwykła ludzka rzecz, lecz dlaczego on tak mocno boli?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s