Wspomnienie o Doktorze Janie…

dnia

800px-Jan_Kulczyk2009

Szok! W wieku 65 lat zmarł JAN KULCZYK, największy polski przedsiębiorca, wielki przyjaciel sportu, w tym żużla. Poznaliśmy się/ byłem tam z synem Maciejem/ po finale indywidualnych mistrzostw świata w bawarskim Pocking w 1993 roku, kiedy Jan Kulczyk przyleciał z rodziną obejrzeć zawody. Spotkanie było niemal rodzinne, sympatyczne a sportowo ozdobione udziałem wschodzącej gwiazdy Tomaszem Gollobem. Był też obecny m.inn. Mieczysław Wachowski, ówczesny szef gabinetu prezydenta RP Lecha Wałęsy, którzy zaszczepili się speedway’em w Bydgoszczy.

JAN KULCZYK robił zawsze wrażenie, elegancki, wszechstronnie wykształcony, otwarty na biznes na całym świecie. Imponował pracowitością i wyobraźnią, mówiono powszechnie o nim z uznaniem Doktor Jan.

Miał czas i nie tylko czas dla sportu, wspomagał ruch olimpijski, sponsorował, bywał na igrzyskach, dopingował i cieszył się sukcesami biało – czerwonych. Podobnie było z żużlem i kiedy w 1995 roku wystartował serial Grand Prix, to Kompania Piwowarska Lech była głównym sponsorem imprez. Uratował finansowo ten projekt, kiedy angielscy organizatorzy nie dawali rady. Pomagał sukcesom Tomasza Golloba, oglądał turnieje. Był postacią szanowaną, która swoją skromnością imponowała. Budował konsekwentnie imperium biznesowe w skali globalnej i potrafił dzielić się z ludźmi nie tylko na arenie sportowej ale i w przestrzeni kultury. Kiedyś podczas spotkania z Michaiłem Gorbaczowem zapytał co w życiu jest najbardziej ważne… usłyszał wtedy: “ŻYCIE”.

JAN KULCZYK zmarł niespodziewanie dla wszystkich w wiedeńskiej klinice, będzie niezastąpiony i choć każdemu życzę tradycyjnie 100 lat, to Dr Jan powinien żyć grubo ponad sto! Cześć Jego Pamięci!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s