Napisali. Z „Tygodnika Żużlowego”.

„Adam Jaźwiecki i jego książki

Pierwsza była już dawno, na początku lat dziewięćdziesiątych i to był zbiór dziennikarskich przygód oraz spotkań z asami sportu żużlowego. Tytuł: „Speedway bez kurtyny“. Potem była przerwa autora na kolejne, reporterskie doznania w obszarach żużlowych, redakcyjna praca i zbieranie materiałów oraz uprawianie ulubionego gatunku dziennikarskiego czyli felietonu. Kilkaset tego rodzaju prac ukazało  się z nadtytułem TYLKO W LEWO, wpierw w „ Sporcie“ a następnie co tydzień są do poczytania w TYGODNIKU ŻUŻLOWYM.

Kilka lat temu autor o zainteresowaniach nie tylko sportowych opublikował tomik wierszowanych refleksji zatytułowany OGRÓD PAMIĘCI. Pisze też teksty piosenek.

Obrazek

Ponad rok temu katowicka oficyna wydawnicza #Videograf wydała książkę Adama Jaźwieckiego pt. SZYBKOŚĆ NIE WYBACZA NIKOMU, kulisy żużlowych zakamarków, wybrane felietony traktujące speedway bez pobłażania ale z miłością.

Nie tylko sportem żużlowym autor żyje więc z czasów krakowskich, studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim wracają sentymenty i dawne znajomości, bywanie w Piwnicy pod Baranami. Spotkania przyjacielskie z charyzmatycznym piosenkarzem Mieczysławem Święcickim/ odkrywca Aleksandra Wertyńskiego/ znajdują efekt w postaci książki NIE MA ŻYCIA BEZ ROMANSU, Mieczysław Święcicki i Piwnica pod Baranami. Oto mamy galerię postaci z Ewą Demarczyk i Zygmuntem Koniecznym na piedestale, skrzętnie odkryte angedoty i ciekawostki artystyczne krakowskiej Bohemy. Tę książkę atrakcyjnie wydaną znów sygnuje Videograf, gdzie można ją zamówić: tel.32/ 348 31 33 lub 35, fax 32/348 31 25. Tamże jest nadal do nabycia SZYBKOŚĆ NIE WYBACZA NIKOMU.

Adam #Jaźwiecki nie poprzestaje na tym, przygotowuje na nowy sezon żużlowy niespodziankę dla czytelników, taki bilans swojej kariery autorskiej ale o tym na razie cichosza… A na razie zaprasza regularnie do lektury swoich felietonów „Tylko w lewo“ na łamach Tygodnika Żużlowego, bo jak zawsze oświadcza „nie ma życia bez romansu i żużla“.”

Fajnie było to przeczytać w „Tygodniku Zużlowym”. Pozdrawiam Was wszystkim – Adam. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s