Emil robi rewolucję / Nicholls jak BMW Sauber / Miernoty out X

dnia

Rosjanin Emil Sajfutdinow robi swoistą rewolucję na rynku żużlowej elity i wygrał już dwa turnieje GP. Debiut imponujący, dwukrotny mistrz świata juniorów wjechał ostro w mentalność mistrzów i rutyniarzy mających powyżej 35 lat albo będących na pograniczu tego wieku. Tomasz Suskiewicz, który był majstrem u Toniego Rickardssona nauczył się od mistrza wszystkiego dobrego i teraz jest niejako na swoim. Nienaganny sprzęt i szybkie przestawianie się do warunków torowych. To musi budzić respekt i chyba teraz po Ullevi w Goeteborgu dociera do weteranów.

200px-Emil_Saifutdinov_(Mar_08)

Serial  Grand Prix w takim kształcie jest przeżytkiem i nie wiem kto pierwszy da sygnał do radykalnych zmian, do gruntownej zmiany regulaminowej. Co zrobić z outsiderami, którym już po trzech turniejach odechciewa się uczestniczyć w tym cyrku? Taki Anglik Scott Nicholls jest jak BMW Sauber w F – 1!Działacze FIM nadzorujący ten serial dzierżawiony przez BSI/IMG nie panują nad koncepcją i utrwalają porządek w imię „czym więcej bałaganu, tym lepiej”. Emil Zwycięzca jest jasnym prognostykiem kadrowym ale co dalej? Po co męczyć ludzi sztucznymi torami vel koleinami do bólu. Serial Grand Prix wymaga pilnej rekonstrukcji; ograniczenia liczby turniejów, eliminowanie słabeuszy po trzech turniejach, zadbanie o faktyczny finał sezonu w godnym miejscu, ograniczenie kwalifikowanych zawodników np. do sześciu  i nominowanie kolejnych bez układów, bezstronnie. Jeśli ktoś jest słaby nie jedzie i np. Anglia ma tylko „ dziką kartę”, bo przeżywa kryzys. Trudno patrzeć na wypociny słabeuszy. Mistrzostwa świata powinny mieć atrakcyjną rangę!

Federacje mające udziały w mistrzostwach świata powinny prostować dzierżawców konkretnymi decyzjami dla dobra tego sportu, bo inaczej będziemy mieli utrwalanie miernot a takie wzloty jakie są dziełem Emila Sajfutdinowa nie mogą być przypadkowe i jednostkowe. Dać wreszcie szansę tym, którzy otworzą speedway dla nowych fanów i nowych regionów. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s